
U svojim prodajnim objektima AGRO MILI Ivanjica obezbeđuje konstantno velik izbor stočne hrane koji zadovoljava i najzahtevnije kupce.
Omogućavamo konstantno snadbevanje tržišta.
Naša distributivna mreža obezbeđuje i dostavu stočne i žitarica na adresu kupca.
AGRO MILI Ivanjica ima kompletan asortiman proizvoda namenjenim svim uzrastima i kategorijama domaćih životinja.
Koncentrate za stočnu ishranu
Stočno brašno
Kao i pojedinačne kulture : Pšenica, Ječam, Kukuruz, Tritikale...
Brašno tip 400 i tip 500 za ljudsku upotrebu
Telefon za naručivanje : +381 65 5232 678 
Interesantno :
Tritikale je nastao ukrštanjem dve strne žitarice – pšenice i raži. On predstavlja hibridnu vrstu (tačnije bastard) jer je nastao od dve različite vrste iz dva različita roda.
Sa genetskog stanovišta, tritikale je alopoliploid, odnosno amfiploidna vrsta koja je nastala podvostručenja broja hromosoma nakon ukrštanja.
Tritikale je pogodan za gajenje u onim rejonima gde pšenica daje konstantno niske prinose i loš kvalitet zrna (sporedne oblasti gajenja pšenice). U takvim rejonima, tritikale može zameniti i ekstenzivne sorte raži visokog stabla koje ne mogu u punoj meri iskoriste lokalne kapacitete plodnosti zemljišta.
Tritikale je initeresantan kao zamena ne samo ozime nego i jare pšenice jer ima brži početni porast i kraću vegetaciju. U planinskim područjima, tritikale može predstavljati potencijalni ozimi usev, gde je proizvodnja ozime pšenice i ozimog jarog ječma nesigurna.
Tritikale u poređenju sa pšenicom ima sledeće prednosti:
1. Spobnost uspevanja na siromašnim zemljištima.
2. Otpornost na niske temperature.
3. Visok potencijal proizvodnje zrna i zelene mase vrlo dobrog kvaliteta.
Zrno tritikalea se upotrebljava pretežno za ishranu stoke, ali se sve više upotrebljava u proizvodnji brašna za pekarske proizvode, iako još nema odgovarajuće tehnologije za to. Naime, belo brašno tritikalea ima više lepka od pšeničnog, ali je kvalitet lošiji, (slabija elastičnost i rastegljivost). Prilikom vrenja testa tritikalovog brašna, aktivnišću fermenata alfa – amilaze, skrob se vrlo brzo pretvara u šećer, zbog čega se dobije hleb slatkog ukusa.
Osim upotrebe zrna (brašna) tritikalea za stočnu ishranu i za ishranu ljudi, koristi se i za proizvodnju skroba, alkohola i pivskog slada.
Zelena masa krmnih sorti tritikalea je nežna i sladunjava, zbog čega je stoka vrlo rado jede. Može se također koristiti kao seno, silaža ili travno brašno bogato belančevinama, karotinom i mineralnim materijama.
Advertising & Marketing
Privredna Mreža
Sandra Petrović
+381 61 30 45 600
Tagovi:
Stočna hrana
Kukuruz
Pšenica
Ječam
Tritikale
Brašno tip 400
Brašno tip 500
Agro Mili Ivanjica